دکوراسیون فست فود

دکوراسیون بانک

امروزه با توجه به مشغله های زیاد مردم و کمبود زمان برای پخت و پز غذا، خانواده ها تمایل بیشتری به فست فودها پیدا کرده اند، بنابراین غذایی که هزینه کمتری دارد و سریع تر آماده می شود، خواهان زیادتری برای افراد شاغل، دانشجویان و… دارد. در حال حاضر تعداد فست فودی ها از رستوران ها بیشتر گشته و همین امر موجب گردیده تا صاحبان این مشاغل با طراحی دکوراسیون منحصر به فرد برای جذب مشتری بیشتر و درآمدزایی، با یکدیگر به رقابت بپردازند. هنچنین در فست فود ها از غذای نیم پز شده استفاده می شود تا سرعت پخت و پز بالا رود و غذا سریعتر آماده شود که کاملا با رستوران ها تفاوت دارند.

دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود

عوامل موثر در دکوراسیون فست فودی

طراحی دکوراسیون داخلی فست فودها در افزایش یا کاهش اشتهای مشتری تاثیر مستقیم دارد؛ پس علاوه بر کیفیت غذا، کیفیت فضا در زمان صرف غذا تاثیرگذار است که منجر به فضای به یادماندنی و خاطره انگیز برای مشتری می شود و او را راغب می کند تا آن فضا را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد. طراحی فست فودها بر اساس انواع سبک های دکوراسیون داخلی امکان پذیر است و انتخاب سبک مورد نظر می تواند بر اساس سلیقه افراد انجام گیرد.

پالت رنگی

رنگ ها قدرت نفوذ بالایی در مغز و روح دارند و هر رنگی حس و حال متفاوتی در ما ایجاد می کند و فضا را از یکنواختی خارج می کند. اهمیت انتخاب رنگ و تاثیر روان شناختی آن را دست کم نگیرید. به طور مثال استفاده از رنگ های اشتها آور مثل قرمز، نارنجی، زرد و… در فست فودی ها بسیار رایج است و رنگ غالب اکثر فست فودی ها قرمز می باشد. اما دکوراسیون رستوران ها برخلاف فست فودها که از رنگ های تند و شاد استفاده می کنند، پالت رنگی ملایمی دارند. به طور کلی کاربرد یک رنگ در دکوراسیون به تنهایی باعث جذابیت نمی شود، بلکه استفاده و ترکیب هوشمندانه چند رنگ و تعادل میان تیرگی و روشنی رنگ ها است که بر زیبایی فضا می افزاید.

دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود

نور پردازی

مدت زمان نشستن و حضور مشتری در فست فود به میزان نور موجود در فضا وابسته است. در فست فودی ها از نور زیاد و مستقیم استفاده می شود تا مشتری سریع غذای خود را صرف کرده و جا برای سایر مشتریان فراهم شود. در حالی که در رستوران ها با نور پردازی ملایم و ایجاد فضای رومانتیک، مشتری را مدت زمان بیشتری در رستوران نگه می دارند. همچنین نور می تواند باعث روح و جان بخشیدن به فضا شود و فضا را از یکنواختی خارج می کند. پس نور کافی بر میزان آرامش مشتریان موثر است و از کاربرد انواع نورهای تاکیدی، تزئینی و مستقیم غافل نشوید.

دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود

میز و صندلی

اغلب در فست فودها از میز و صندلی های ساده استفاده می شود.

پس میز و صندلی هایی را به کار بگیرید که در عین سادگی، راحت باشند و مشتری هنگام سرو غذا احساس آرامش داشته باشد.

دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود

گل و گیاهان

امروزه کاربرد گل و گیاهان در دکوراسیون جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و تاثیر بسزایی در روح و روان افراد دارد. بنابراین افراد در فضایی که گیاهان حضور داشته باشند، حس بهتری دارند. پس کاربرد گیاهان در دکوراسیون، علاوه بر تزریق انرژی مثبت، منجر به افزایش مشتری می شود.

دیوار

یک پس زمینه مناسب و هماهنگ با میزها و صندلی ها بر جذابیت فضا تاثیر چشمگیری دارد که در این صورت دیوارها علاوه بر حفظ حریم، ابزاری جهت زیبایی نیز هستند.

دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود
دکوراسیون فست فود

صفر تا صد طراحی دکوراسیون فست فودها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =

هم اکنون سفارش دهید

همکاران ما سعی می کنند تا ظرف 24 ساعت پاسخگوی تمامی سوالات شما باشند
    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp