دکوراسیون بانک

دکوراسیون بانک

چرا دکوراسیون بانک ها مهم است؟ دکوراسیون بانک مانند دکوراسیون منازل مسکونی اهمیت دارد و باید در طراحی مکان های پر رفت و آمدی مثل بانک، حساسیت های لازم را به خرج دهید. بانک ها یکی از بخش های مهم در رشد اقتصادی، توسعه و ترقی مملکت به حساب می آیند و یکی از عواملی که روی جلب اعتماد مشتری و سپرده گذاری افراد موثر است، طراحی و پیاده سازی دکوراسیون منحصر به فرد و خلاقانه بانک ها می باشد، که در کنار رفتار خوش کارمندان با مشتریان، بانک جذابیت زیادی پیدا می کند.

بانک ها از یک بخش عمومی که شامل ورودی، سالن انتظار و بخش های خدماتی برای مشتریان است و از یک بخش خصوصی که شامل فضای کارمندان، خزانه و سایر قسمت های اداری است تشکیل شده که این بخش از لحاظ امنیتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

دکوراسیون بانک
دکوراسیون بانک

عوامل موثر در دکوراسیون بانک

یک طراحی داخلی بانک، می بایست علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای مشتریان و کارمندان بانک، حفظ امنیت و راحتی را به عنوان یک اصل بداند.

هارمونی رنگ ها

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین عناصر در هر دکوراسیونی می باشد و باید تعادل میان رنگ ها رعایت شود. استفاده بیش از حد از رنگ های خنثی، محیط را کسل و ملال آور می کند.

رنگ ها قدرت نفوذ بالایی در مغز و روح دارند و هر رنگی حس و حال متفاوتی در ما ایجاد می کند و فضا را از یکنواختی خارج می کند. اهمیت انتخاب رنگ و تاثیر روان شناختی آن را دست کم نگیرید.

در اغلب موارد از رنگ های سفید، کرم، بژ، زرد استفاده شود و از رنگ های مکمل آن به صورت لکه ای استفاده می شود.

دکوراسیون بانک
دکوراسیون بانک

نورپردازی

بانک به عنوان یک محیط اداری نیازمند نور پردازی اصولی است.

اگر بانک از نور طبیعی بهره گیرد، به تصمیم گیری و قدرت مدیریت بهتر کارمندان و مشتریان کمک بسزایی می کند؛ در غیر این صورت باید از نورهای مصنوعی به میزان کافی استفاده شود تا پرسنل هنگام کار، نور مناسب برای انجام فعالیت خود دریافت کنند. عدم وجود نور کافی در بانک باعث خستگی و خواب آلودگی کارمندان بانک می شود.

نور می تواند باعث روح و جان بخشیدن به فضا شود و فضا را از یکنواختی خارج می کند. پس نور کافی بر میزان آرامش مشتریان موثر است.

برای لوگو بانک از نورپردازی تاکیدی استفاده کنید.

گیاهان

یکی از راه های کم هزینه برای ایجاد فضایی شاداب و دلنشین، کاربرد گیاهان در دکوراسیون است. استفاده از گیاهان در محیط کار، علاوه بر تولید اکسیژن، انرژی مثبت به فضا تزریق می کند.

دیوارها

یک پس زمینه مناسب و هماهنگ با میزها و صندلی ها بر جذابیت فضا تاثیر چشمگیری دارد که در این صورت دیوارها علاوه بر حفظ حریم، ابزاری جهت زیبایی نیز هستند.

جانمایی افراد

رئیس و معاونین شعبه به فضای اختصاصی برای انجام وظایف خود و زیر نظر داشتن سایر رخدادهای بانک دارند، که این فضا نباید به دور از محیط بانک باشد.

میز و صندلی

راحتی و کیفیت میز و صندلی ها باید مورد توجه قرار بگیرند و دارای استاندارد های لازم و اصول ارگونومیک باشند.

دکوراسیون بانک
دکوراسیون بانک

صفر تا صد طراحی دکوراسیون بانک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =

هم اکنون سفارش دهید

همکاران ما سعی می کنند تا ظرف 24 ساعت پاسخگوی تمامی سوالات شما باشند
    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp